A Green Key programja

A Green Key a kiválóság mércéje.

(Forrás: https://www.greenkey.global/our-programme)

A Green Key tanúsítvány egy vezető kiválósági szabvány a környezeti felelősségvállalás és fenntartható működés terén a turizmus iparágában. Ez a rangos elismervény azt jelzi, hogy az adott vállalkozás turisztikai létesítményei megfelelnek a Foundation for Environmental Education (FEE) által előírt szigorú kritériumoknak. A Green Key azt szimbolizálja a vendégek számára, hogy a létesítmény választásával hozzájárulnak a környezeti és fenntarthatósági akciók előremozdításához. A létesítményektől elvárt magas környezeti szabványokat szigorú dokumentációval és rendszeres ellenőrzésekkel tartják fenn.

Kattintson az alábbi képre és tekintsen meg egy rövid bemutatkozó videót a Green Key-ről:

Tájékoztatás

Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy tájékoztassuk és bevonjuk a vendégeinket a szálloda környezetbarát és fenntarthatósági intézkedéseibe. Emellett biztosítjuk, hogy a hotelben dolgozó személyzet jól tájékozott és képzett legyen a környezetbarát és fenntartható gyakorlatok terén.

Innováció

A Green Key folyamatosan új és fenntartható működési módszereket és technológiákat keres annak érdekében, hogy csökkentse az ökológiai lábnyomot, különösen az energia-, víz- és hulladékhasználat terén. Ezek a változások segítenek a Green Key-hez csatlakozott létesítményeknek a költségeinek csökkentésében is.

Értéknövelés

Ezen környezeti tanusítványok egyre fontosabbá válnak az utazók számára, amikor szálláshelyet választanak. A Green Key az elkötelezettséget jelképezi a környezet és a fenntartható fejlődés iránt, ami kifejezetten vonzóvá teszi a potenciális vendégek számára.

Népszerűsítés

A Green Key tanúsítvány lehetővé teszi a létesítmény számára, hogy a környezeti és fenntarthatósági elvek iránti elkötelezettségét megmutassa.

Céljaink

A Green Key eredeti céljai:

  • A környezetbarát és fenntartható működési módszerek és technológiák használatának növelése a létesítményekben, ezáltal az erőforrások felhasználásának csökkentése.

  • A vendégek, a személyzet és a turisztikai létesítmények beszállítói figyelmének felkeltése és viselkedésbeli változásainak előidézése.

  • A környezetbarát és fenntartható módszerek szélesebb körű alkalmazása, valamint a tudatosság növelése a vendéglátás és a turizmus iparágában.

További információ a Green Key-ről

A Foundation for Environmental Education az alábbi nyolc Oktatási Alapelvet fogalmazta meg, amelyek irányítják munkánkat a Környezeti Nevelés/Fenntartható Fejlődésért végzett oktatás terén. Elkötelezzük magunkat ezen Alapelvek betartása és előmozdítása mellett:

  • Biztosítjuk, hogy a résztvevők aktívan bekapcsolódjanak a tanulási/tanítási folyamatokba.

  • Felhatalmazzuk a résztvevőket arra, hogy megalapozott döntéseket hozzanak és cselekedjenek a való életbeli fenntarthatósági kérdésekben.

  • Ösztönözzük a résztvevőket arra, hogy aktívan vegyenek részt, és vonják be közösségeiket is a közös megoldások megtalálásába.

  • Támogassuk a résztvevőket, hogy megvizsgálják a feltételezéseiket, ismereteiket és tapasztalataikat a kritikus gondolkodás fejlesztése érdekében, és legyenek nyitottak a változásokra.

  • Arra ösztönözzük a résztvevőket, hogy legyenek tisztában a kulturális gyakorlatokkal, mint a fenntarthatósági kérdések szerves részével.

  • Bátorítsuk a résztvevőket, hogy osszák meg inspiráló történeteiket, sikereiket, kudarcaikat és értékeiket, hogy mások is tanulhassanak ezekből, és ezáltal támogathassák egymást.

  • Folyamatosan fedezzünk fel, teszteljünk és osszunk meg az innovatív felfedezéseket, módszertanokat és technikákat.

  • Biztosítsuk, hogy a folyamatos fejlesztések, a monitoring és értékelés révén központi szerepet játszanak programjainkban.

Green Key és a Fenntartható Fejlődési Célok

A Green Key vezető szabvány a fenntartható turizmus terén, és iránymutatást ad a turisztikai létesítmények számára az ENSZ által előírt „17 Sustainable Development Goals” eléréséhez:

1. Szegénység visszaszorítása

2. Éhezés megszüntetésére való törekvés

3. Jó egészség és jólét

4. Minőségi oktatás

5. Nemek közötti egyenlőség

6. Tiszta víz és csatornázottság

7. Megfizethető és tiszta energia

8. Tisztességes munka és gazdasági növekedés

9. Ipar, innováció és infrastruktúra

10. Egyenlőtlen bánásmódok csökkentése

11. Fenntartható városok és közösségek

12. Felelős fogyasztás és termelés

13. Fellépés a globális felmelegedés ellen

14. A víz alatti élet védelme

15. A szárazföldi élet védelme

16. Megfelelő közintézményi háttér

17. Együttműködés a célok eléréséhez